Kult Blog: tartalom és PR marketing

Berniczky Éva novellái: Szerencsegyökér

Mintha csak ellenőrizni szeretném, valósak-e a mai történések, leszaladok a lépcsőn a földszintre, ahol a kabátomat vállfára akasztottam. Zsebembe nyúlok a bizonyítékért. Berniczky Éva: Szerencsegyökér A könyv fülszövege: Berniczky Éva az intellektuális kortárs magyar próza képviselője Kárpátalján. Történeteiben a hétköznapi élet sivárságán és durvaságán minduntalan átvilágít a dolgok összefüggéseit és értelmét feltáró gazdag szimbólumrendszer. Novelláinak szereplői… Tovább »

Balla D. Károj a kárpátaljaiságról

Kárpátalját leginkább hiányosságai specifikálják Ez az interjú 2004-ben készült, valahol meg is jelent. Úgy rémlik, egy Svédországban működő magyar szervet antológiájában, amej a világban szétszóródott magyarság hejzetével foglalkozott. A kérdezőre sajnos nem emlékszem, de az írásban feltett kérdéseket és válaszaimat megőrizte egy régi szövegfájl. Egyes szövegrészeket felismerni vélek: beépültek Magyarul beszélő magyarok c. esszémbe, más… Tovább »

Kárpátalja magyar művelődéstörténete

Méltán elfelejtett, levelezésemből reprodukált történet: Egy meg nem írt tanulmány története Régebbi feljegyzéseimet, leveleimet olvasgatva idéződött fel bennem, hogy bő húsz éve majdnem megírtam Kárpátalja magyar művelődéstörténetét… A kiadói felkérés legalábbis megvolt rá, még ám egy tudományos kutatással is foglalkozó komoly kiadóigazgatótól. T. L. azzal állt elő, hogy dolgozzam fel és tankönyvstílusban írjam meg Kárpátalja… Tovább »

Az újrafelejtett film. A szabadság apoteózisa

Zabriskie Point – teljes film online Online film magyarul – nézés, letöltés. Videó, Youtube: szinkronos film Michelangelo Antonioni 1970-es filmje Bár egyik sokszor látott kedves filmem, mindig úgy nézem meg, mintha először. Persze a két legemlékezetesebb jelenet – a megható költőiségű szeretkezés a sivatagban és a lassított és többször visszajátszott robbanás – hosszú évek távlatából… Tovább »

Szürreális transzformáció

A művész válságának indult, a válság művészete lett belőle Bergman: Farkasok órája Ingmar Bergman mestere annak, hogy a lehető legkisebb helyen a lehető legtöbb feszültséget megteremtse. Ebben a filmjében (Farkasok órája, 1968) ezt ezúttal nem csupán az egymáshoz közeledő és egymástól távolodó karakterek közti szikrakisülésekkel és a lélek belső feszülésével érte el (mint legtöbb alkotásában),… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!